Description: Лот з 1 гривні без резерву.
СКАНДАКОВ
ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
(1932-2007)
Картина "Львів".
Розмір самої картини 21×30,5 см.
Розмір з паспарту 30×40 см.
Розмір з рамою 45×55 см.
Папір/авторська техніка.
Видатний львівський художник-живописець і графік андеграундного мистецтва 1960-х – 1980-х років – Юрій Скандаков народився у с. Халізово.
“Душа Львова” – казали про нього ті, хто знав художника особисто, а таких було багато: у цьому місті він прожив усе своє свідоме життя, починаючи із студентської лави. Та й працював переважно за фахом – художником, модельєром-конструктором на знакових підприємствах, лишаючи незмінно добрий слід присутності у мистецькому житті міста.
Свій талант Юрій, ще у юності, успішно розкрив на багатогранному ґрунті училища, а згодом і Львівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. Той самий час разом з ним вивчали тонкощі художнього ремесла Зеновій Флінта, Петро Маркович – в подальшому корифеї мистецького цеху. А з Іваном Марчуком, сиділи за однією партою, разом ходили на пленери, ділили нехитрий студентський побут.
На долі талановитого юнака позначилася присутність у його житті наставників європейської мистецької школи. Дотичність до неофіційної підпільної мистецької академії Звіринського, куди вчитель залучав найбільш обдарованих студентів, відчиняла браму у великий мистецький світ. Навчання додавало ерудиції та обізнаності, впевненості і розкутості у пошуку власного авторського почерку, котрий уже невдовзі став впізнаваним і, власне, сотворив основу феномена Скандакова.
Юрій Скандаков залишив по собі багату живописну, графічну, декоративно-ужиткову й театрально-декораційну спадщину, що сягає розмаху його неординарного і могутнього таланту, що проявився у праці у Львівському драматичному театрі. У Будинку моделей його ім’я пов‘язують із започаткуванням моди на розписані жіночі капелюшки, котрі після міжнародної виставки у Парижі поширилася у Європі. Творча праця Юрія Скандакова як художника-модельєра і дизайнера привела до створення знакових композицій та логотипів.
Окрім того, працюючи в бюро технічної естетики телевізійного заводу «Електрон» Скандаков створив логотип підприємства у вигляді голубої летючої миші. Важко переоцінити його внесок у дизайнерські рішення автобусного заводу «ЛАЗ». Таким чином, Юрій Скандаков до якої б з галузей не торкався – усюди вносив якісний творчий почерк.
Скандаков був учасником понад 100 виставок, в тому числі в Вірменії (1971), Польщі (1980), Іспанії (1981) і Угорщині (1983). Багато років більша частина робіт Юрія Скандакова вважалася загубленою.
Лот без резерву.
Оцінка стану у різних людей може відрізнятися, тому прошу задавати питання до ставок.
Comments 1