Вітаю.
Серед монет Саксонії зі звичайним гуртом ми бачимо ряд монет з дуже слабо прокарбованим гуртом, на якому частину літер і символів взагалі неможливо розгледіти. Особливістю цих гуртів є дрібна насічка (риски перпендикулярні площині монети). І це не зношений гурт, мова іде про монету у гарному стані.
Підкажіть будь ласка Що це? Якісна підробка з неякісним гуртом? Якісь технологічні особливості виробництва тих років? Чи може мода така була?
Нижче ви бачите 2 монети 1 і 2 талера 1871-го та 1872-го років. Буду вдячний за інформацію.
Субъективно:
1. Вариант - следы от режущего инструмента.
Из листовых полос заготовки выдавливались (вырубались) режущим инструментом с рефленной кромкой, затем накатывался гурт.
2. Вариант - комбинированный гурт.
В гуртильном станке (инструменты, верейки, плашки) были в 2 раза длиннее обычного. Вначале на монетный кружок по ходу движения наносится рубчатый гурт (риски), а потом на них накладывается надпись.
Схематично
Первоначально точно на гурт наносились риски, а затем буквы и символы. Вывод об этом можно сделать по тому, что в углублениях букв иногда слегка просматриваются риски. Помимо этого риски иногда немного не доходят до края гурта, значит они образованы не при выштамповке заготовки.
Более вероятным кажется второй из ваших вариантов: риски на гурте более напоминают накат, а не следы сложного инструмента для вырубки заготовок.
Но вот какая функциональная цель нанесения этих рисок? Дополнительная защита монеты от подделок?
Косвенно подтверждает описанный 1 вариант
фото
Можно под итожить, насечки с надписью на гурте наносились в Италии на монетном дворе Неаполя и в Саксонии на монетном дворе Дрездена с помощью одного и того же оборудования (новая технология нанесения комбинированного гурта) приблизительно в один промежуток времени (+/-1850-1860 гг.)
Та от не зрозуміло чому на початку сімдесятих років при налагодженій технології карбування монет в Саксонії з’являється велика кількість екземплярів з погано відкарбованими літерами гурту?
Може складні рельєфи та малюнки саксонських монет того часу якось змінили технологію?
А ремонт, профилактика, настройка производственных компонентов чеканочного производства, с указанным выше скорее всего не были достаточно профинансированы. То есть чеканка продолжалась на прежнем оборудовании.
И ключевое выплата 10 миллионов талеров контрибуции (которые надо было отчеканить).
1. Дрібна насічка гурту (риски - лінії - подряпини) срібних монет типова у 1850-х - 1870-х роках для монет Саксонії (Дрезден) та Італії - Сиціліі. Ця особливість гурту - не ознака підробки, її можна розглядати як ще один засіб захисту, який складно підробити. Насічки гурту - результат використання оригінальної технології карбування монет.
2. Слабо відкарбовані букви та символи гурту срібних монет Саксонії початку 1870-х років не є ознакою підробки. Це виробничий брак, який швидше за все пов'язан зі вкрай складним економічним станом Саксонії у ті роки.