Доброго всім!
Допоможіть будь ласка визначити дані артефакти.
Особисто мені схоже на імперського орла.
Вага кожної 17 гр. матеріал мідь.
Знахідка з копа. Помито водою.
Дякую за увагу до теми!
There's no Internet connection. Check the connection and click "Repeat".
RepeatConnection check...
Internet connection is restored!
Якщо коротко,то:
Російські окупаційні гроши для розрахунків в Ірані.Надчекани на іранських фельсах в місті Решт.Правління Петра Другого, 1727 рік.Якщо цікаво, знайдіть в нете статтю А. Храменкова по цім монетам.Дуже рідкісні,алє і підробок дуже багато.
В российском государственном архиве древних актов был обнаружен документ, проливающий свет на перечеканку персидских монет. Составитель сенатор В.Я. Левашов в 1734 году, список содержит подробную информацию о процессе перечеканки, включая использование 120 штемпелей для перечеканки 6 миллионов персидских медных монет с русским двуглавым орлом в Реште в 1727 году. Перечеканка была сделана, чтобы остановить импорт персидских медных монет и экспорт русских серебряных монет. Левашов получил информацию о караване, перевозившем много связок медных «казбиков» вблизи границы провинции Гилян. Принятые меры включали запрет на ввоз/вывоз монет, перечеканку казбиков и приравнивание перечеканенной монеты к полкопейки. Граждане Решта были обязаны приносить монеты для перечеканки, и они платили за процесс. Для перечеканки предпочитали полновесные монеты, когда это было возможно. Эти монеты были позже изъяты из обращения и использовались как медные, что сделало их чрезвычайно редкими. Лишь небольшая часть продолжала циркулировать с новой маркой.
Много пафоса роспропагандистского о
"славе русского оружия" в Персии, но в принципе по монетам всё описано.Надчекан российского императорского орла на иранских городских медных монетах | Центр исследований культурных ценностей
Цікаво, яка може бути вартість?
Відомо їх близько 40-50 штук справжніх і десятки (або сотні) сучасних підробок.Вимірювати треба не тільки діаметр надчеканки (а їх, як мінімум, було п'ять різних), але і діаметр монет. Причому всього було виготовлено 120 (!) штемпелів для надчеканок. Загальний тираж - 6 млн штук "казбіків", прирівняних за курсом за ціною до денге (півкопійки).
Побачене співвідношення діаметрів мене, як мінімум, насторожує. Якщо клітини по 0,5 см, то фельсі - приблизно по 25 мм кожен (правий - ще більше). Надчеканених фельсів таких розмірів поки, наскільки мені відомо, ще не траплялося.
Незвичайний колір патини, повна відсутність залишків вихідного зображення на обох сторонах (хоча це буває на 15% відомих монет, але коли їх дві відразу це ще більше знижує ймовірність). Довести справжність буде не просто.
Особливо придумати логічну версію - як вони могли опинитися "на копі" за тисячу кілометрів від місця свого звернення?
З повагою
Хотя есть множество проходов ( типа подлинных) с диаметром 12 и 12.5 мм.
Тем более, что известен исфаханский фельс с надчеканкой 10 мм из коллекции Толстого, поступивший в Эрмитаж ещё в 1917 году, когда подделывать их особого смысла ещё не было.
А надчеканок диаметром около 12 мм - примерно пятая часть от всех известных вариантов.
Додаю параметри монет
тру
диаметр коливається від 23.2 мм до 24.4 мм,
диаметр надчекана 11.2 -12.0 мм
диаметр від 23.9 до 25 мм
надчекан 13.9- 14 мм
В Інтернеті по різних аукціонних баз лежить ще штук десять, але їх шукати у мене немає часу.
Ще один хід для встановлення справжності - подивитися склад металу монет - схожий він чи ні на іранські фельси. В якості еталону можна попросити у кого-небудь такі монети. Вони рідкісними не є. Ісфахан, Казвін, 1708-1716 рр.
Ще варіант - спробувати подивитися на ZENO. Це їхня тематика.
З повагою
Повний текст статті, каталог і таблиці в покращеній якості - на файлообміннику. Будуть зберігатися тиждень, починаючи з цього моменту. Там розписано по діаметрах - буде зрозуміло, які треба дивитися. Частина надчеканок перевернута, тому доведеться попрацювати.
DropMeFiles – free one-click file sharing service
Розмовляв з краєзнавцями, то за їхніми даними массове заселення там відбувалоя за часіив Катерини другої, земли давалися а тому числі відставним війсковим "за ратни заслуги"
До речі там дісйсно багато знахідок війскової фалеристики, траплялись, наприклад, неодноразово китайски монети з квадратними отвірами семисотіх років.
Можу припустити що хтось з родичів поселенців проходив службу саме в Персії
Загальновідомий факт про участь козацьких полків Гетьманщини у перських походах вказаного періоду.
Для прикладу, коротка біографія одного із козацьких старшин.
Чорнолуцький Петро Іванович (1700/1702-^1767 -ран. 1781) - службу розпочав з 1722 p., військовий товариш (1724-1729), приймав участь у низовому персидському поході з 1725 р. п’ять років. Бунчуковий товариш (1729.12.06. - 1760), 1738 р. через відїзд полковника правив у полковому правлінні, учасник хотинського походу (1739). Абшитований бунчуковий
товариш (з 1760). Володів с. Кривулі а на правому березі р. Ваги, де мав млин у чотири кола.