Опис: Рапан
Раковина, морська раковина.
М'ясоїдний молюск з сімейства голкових (Muricidae).
7х5,5х4 см.
Стан на фото.
"Рапан - найбільший панцир і лютий хижак Чорного моря. Відноситься до класу черевоногих молюсків, раковини яких спірально закручені в равлика. Цей вид молюска має голову, очі, рот і пересувається за допомогою ноги. У рапани гострий язичок-свердло, за допомогою якого вона просвердлює отвори в раковинах двостулкових і пожирає їх молюсків. Дорослі рапани можуть не просвердлювати панцир, а розтискати їх м'язистої ногою, пускаючи в неї отруту і потім поїдаючи вміст. Рапан був випадково занесений в Чорне море з Тихого океану в середині минулого століття і змінив усталену екосистему. З тих пір через рапанів чисельність молюсків скоротилася вдвічі. Якщо в океані для балансу сил ворогами рапанів є морські зірки, то в Чорному морі для них немає уряду.
Більшість молюсків в двостулкових раковинах живе на піщаному або мулистому дні. Вони зариваються в нього цілком, і гасять дві трубки - сифони - через які всмоктуються і випускають морську воду. З води вони беруть кисень для дихання і їжі.
Всі молюски вміють робити перли. Якщо між раковиною і мантією випадково з'являється чужорідне тіло - наприклад, піщинка, молюск починає захищатися від неї, обволікаючи шарами перламутру. Так з'являється перлина».
Рапан
Ракушка, раковина морская.
Хищный моллюск из семейства иглянок (Muricidae).
7х5,5х4 см.
Состояние на фото.
"Рапан – самая крупная ракушка и свирепый хищник Чёрного моря. Он принадлежит к классу брюхоногих моллюсков, чьи раковины спирально завиты в улитку. Этот вид моллюсков имеет голову, глаза, рот и движется при помощи ноги. У рапанов острый язык-сверло, которым он сверлит дырки в двустворчатых раковинах и пожирает их моллюсков. Взрослые рапаны могут не просверливать ракушку, а разжимать их своей мускулистой ногой, впуская в неё яд и затем поедая содержимое. Рапан был случайно занесён в Чёрное море из Тихого океана в середине прошлого века и изменил устоявшуюся экосистему. За прошедшее время из-за рапанов количество моллюсков уменьшилось вдвое. Если в океане для равновесия сил врагами рапанов являются морские звезды, то в Чёрном море управы на них нет.
Большинство моллюсков в двустворчатых ракушках живут на песчаном или илистом дне. Они зарываются в него целиком, а наружу выставляют две трубочки – сифоны – через которые засасывают и выпускают морскую воду. Из воды они берут кислород для дыхания и пищу.
Все моллюски умеют делать жемчуг. Если между раковиной и мантией случайно оказывается инородное тело – к примеру, песчинка, моллюск начинает защищаться от неё, обволакивая слоями перламутра. Так и появляется жемчужина."
Базовою мовою Сайту є українська. Переклад з інших мов здійснюється за допомогою автоматичного машинного перекладу.
Відтак, Користувачі мають враховувати, що машинний переклад не є точним. У разі виникнення спірних питань щодо точності перекладу, перевага надаватиметься оригіналу тексту Продавця.
Коментарі 1